Sportautók

MENÜ

Travis Pastrana 199

Travis Alan Pastrana (Annapolis 1983 október 8) amerikai sportoló.Rali és motorversenyző, kilencszeres X-Games-győztes, meylből hat freestyle motocross aranyérem.Pastrana 4 éves korában ült először motoron, első motorját édesapja (Robert Pastrana) vette neki, ami egy Honda-Z 50 volt.

Motorsportok

Motokrossz és Szuperkrossz

Pastrana motoros karrierje 17 éves korában, 2000-ben kezdődött, amikor elindult az Amerikai Motokrossz Bajnokság 125 ccm-is géposztályban.Mindenki nagy meglepetésére újonc idényében megnyerte a bajnokságot Suzukija nyergében. Ebben az évben elindult még az amerikai szuperkrossz bajnokságban is, ahol szintén újoncként harmadik helyen zárta az idényt. 2001-ben géposztályt váltott, és egy 250-es motorral folytatta pályafutását. A szuperkrossz mezőnyében Ricky Carmichael-el komoly csatát vívtak az első helyért, majd az egyik futamon bekövetkezett a térdsérülés miatt a szezon hátralevő részében már nem tudott motorra ülni. A motokrossz bajnokságra már jobban volt, viszont az idény második futamán bekövetkezett az újabb térdsérülése miatt a szezont is ki kelett hagynia.A 2003-as esztendő sem tartogatott számára nagyobb sikereket, térde miatt ugyanis mind a szuperkrossz és mind a motokrossz nagydíjakat ki kellet hagynia. Ennek hatására Riger De Coster a Suzuki főnöke kitette őt a csapatból, így nyílt meg az út a freestyle motocross felé.

• Teljes név: Travis Alan Pastrana
    • Becenév:TP, Wonderboy, Gimp
  • Születési  ideje:1983. október 8
  • Sportág(ak):Rali,Motokrossz,Szuperkrossz,Freestyle Motokrossz, Base Jumping
  • Versenyszám(ok):X-Games, RedBull X Fighters, Dew Tour, Rally America
  • Jelenlegi szponzorok:Suzuki, RedBull North America,KICKER Audio,Smith Optics,Thor Motocross,Activision,Alpine Stars,Nixon,Ogio,DC Shoes,Michelin,Parts